V tom co děláme, chceme vynikat

Jakákoliv činnost člověka má smysl pouze tehdy, pokud může být nejlepší, nebo přinejmenším patřit mezi nejlepší

Náš příběh

Kdo jsme

Jsme Věra a Ivo Malimánkovi a žijeme spolu od roku 1979. Už více než 40 let také pracujeme spolu (nebo aspoň v jedné firmě). 

     Ivo (pocházím z Kraslic), původním povoláním dřevařský inženýr, po převratu jsem chvíli  byl společníkem v obchodní firmě, řídil jsem pilu,  později malou obchodní firmu. Nyní v penzionu jsem „děvče pro všechno“.

     Věra (pochází ze Sokolova) je původním povoláním učitelka v mateřské škole, později účetní. Hned od roku 1990 poskytuje účetní služby jako OSVČ –  až s 5 zaměstnanci. Nyní je majitelkou penzionu, recepční, kuchařkou a pokojskou a (jak jinak) účetní.

Co nás vedlo k tomu pořídit si penzion

     Po 18 letech podnikání a 15 letech života ve Slaném, kde nejsou žádné lesy, jsme si řekli: Chce to změnu! Již jsme si zvykli na nezávislost a protože oba potřebujeme kontakt s lidmi a rádi poznáváme nové lidi a jejich příběhy, hledali jsme možnost, jak změnit způsob života a přitom se zabezpečit na stáří. A protože taky rádi budujeme, rozhodli jsme se sehnat malý penzion v Krušných horách – odkud oba pocházíme.

Jak jsme se zbláznili (?!)

Dva roky jsme plánovali a  hledali po celých Krušných horách. Žádný penzion nevyhovoval našim představám. Někdy velikostí, někdy vybavením a většinou hygienou. Nakonec jsme se vroce 2007 rozhodli pro „lehce vybydlené“ (ty uvozovky jsou rozhodně na místě) bývalé rekreační středisko.

Původní stav penzionu

     Hlavním důvodem pro toto rozhodnutí byl asi dojem, že tady už nemůžeme nic pokazit. Pak začaly problémy. Teprve po koupi jsme se dozvěděli, že nemovitost je součástí památkově chráněné zóny. Po nekonečném dohadování s památkovým úřadem jsme na podzim 2007 mohli zahájit stavební úpravy. Ty nám prováděla stavební firma kamaráda (dnes již bývalého), takže řadu věcí jsme si museli dokončit sami. Vánoce 2008 jsme (na pokraji zhroucení), již strávili v penzionu s rodinou. První polovinu roku 2009 jsme zvali kamarády a známé, aby nám pomohli vychytat nedostatky a od 1.7.2009 jsme zahájili provoz pro veřejnost.

Zahájení provozu

      Ve své podstatě jsme dobrodruzi. Neměli jsme žádné zkušenosti s hotelnictvím, Věra si sice udělala dodatečně kurz na hostinskou činnost, ale všechno jsme se učili za pochodu. Brali jsme  jako výhodu, že nejsme z oboru – neměli jsme zažité obvyklé nešvary a viděli jsme, v jakém stavu jsou okolní penziony a hotely.

     To nám umožnilo vybudovat penzion a systém očima hosta. Sami jsme na svých cestách zjišťovali co nám vyhovovalo, co se nám nelíbilo nebo co nám chybělo a podle toho jsme penzion vybavovali. Rozhodli jsme se, že chceme být nejlepší.

Ještě stále to nebylo ono

Protože topíme plynem, chtěli jsme provést i zateplení fasády. Problém! Památkový úřad nechtěl ani slyšet: Není to tradiční …atd. Naštěstí v roce 2016 – 17 město provedlo opravu místní školy, kde za souhlasu památkového úřadu, provedli výměnu oken za plastová(!) a zateplení fasády (!). Okamžitě jsme toho využili a získali souhlas se zateplenou fasádou jako krajně přípustnou. Takže od roku 2017 (po 10 letech čekání penzion konečně vypadá podle našich představ.

Zimní pohled od náměstí

Jak si vedeme

Hosté

Počet hostů

Od roku 2010 do konce roku 2023 jsme ubytovali
6 648 hostů

Počet noclehů

V letech 2010 - 2023 jsme našim hostům poskytli
20 115 noclehů

Reference

Za dobu našeho působení jsme dosud získali 269 referencí s průměrným hodnocením 9,8 bodů z 10

Certifikace

Od roku 2018 jsme od certifikační autority Hotelstars získali certifikaci
Penzion *** Superior

Největším našim oceněním je ale to, že víc než polovina našich hostů se k nám pravidelně vrací.

A co dál?

     Pro nás to znamená ujištění, že jsme na dobré cestě, nikoli však v cíli. Dál chceme pro naše hosty, kterými jsou zejména partneři, kolegové či kamarádi nebo rodiny, poskytovat takové služby, aby se u nás cítili „jako u babičky“. Mezi naše hlavní hodnoty patří poctivost, spolehlivost, přívětivost a humor.

Skip to content