Zimní sezóna - co tady v zimě

Na této stránce najdete:
zimní sezóna v okolí Horní Blatné – možnosti pro zimní sporty – jak pro sportovce, tak pro rekreační či začínající lyžaře. Množství dobře upravených běžkařských stop a moderní skiareály, které uspokojí jak náročné lyžaře – sportovce, tak i lyžaře, kteří sportují jen pro radost a pro zábavu. Kromě toho jsou zde i možnosti pro netradiční zimní sporty jako jsou snowkitting, snowtubing, chůze se sněžnicemi, nebo mushing.

Lyžování - běžky

   Horní Blatná leží na samém hřebeni Krušných hor je ideálním východiskem pro skituristiku – nečekají Vás žádná drastická převýšení, takže terén je vhodný i pro fyzicky méně zdatné jedince. V okolí města je několik bežkařských okruhů, které navazují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Náročnost těchto okruhů je tak rozmanitá, že si vybere každý. 

zimní sporty - běžky

Běžecké trasy v okolí Horní Blatné

V bezprostředním okolí Horní Blatné je řada okruhů, které navazují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Díky tomu, že Horní Blatná leží na hřebenu Krušných hor v nadmořské výšce 900 m, nečeká Vás již žádné drastické převýšení. To znamená že trasy jsou vhodné i pro fyzicky méně zdatné jedince.

Krušnohorská lyžařská magistrála

Krušnohorská lyžařská magistrála spojuje nejvyšší vrcholky Krušných hor. Je velmi dobře značena a na několika místech umožňuje přechod do Německa. Míjí také několik obcí, ve kterých se můžete občerstvit nebo se ukrýt před nepříznivým počasím. Nabízí 80 km upravovaných běžeckých tras.

Běžecké trasy v okolí Božího Daru

Síť strojově upravovaných lyžařských tras o celkové délce 55 km. Jeden z okruhů je speciálně upravován pro techniku bruslení.

Běžecké lyžařské tratě Karlovarského kraje

Webová aplikace, která aktuálně informuje o stavu údržby běžeckých tras  

Lyžování - sjezd a snowboarding

Přímo v Horní Blatné se nenachází žádná  sjezdovka.

V nejbližším dosažitelném okolí je však řada sjezdovek a skiareálů. Všechny mají k dispozici půjčovnu lyžařského vybavení a školičku pro začínající lyžaře.

zimní sporty - sjezdové lyžování

Lyžařské areály Pernink

3 km od Horní Blatné
nejbližší možnost sjezdového lyžování

Lyžařský areál Potůčky

6 km od Horní Blatné
menší areál s 550 m dlouhou sjezdovkou a  perfektním zázemím

Skiareál Plešivec

7 km od Horní Blatné
konkurence skiareálu Klínovec.
10 sjezdovek všech obtížností o délce více než 12 km, zázemí, jídelna, dětský park.

Skiareál Novako

15 km od Horní Blatné
v katastru Božího Daru. Je určený zejména pro rodiny s dětmi, seniory a začátečníky.

Skiareál Neklid

15 km od Horní Blatné
mezi Božím Darem a Klínovcem. 4km sjezdovek a snowpark se skoky a překážkami. Od roku 2018 je tento skiareál propojen se skiareálem Klínovec.

Skiareál Klínovec

18 km od Horní Blatné
 V rámci InterSkiregionu Klínovec – Fichtelberg je k dispozici 33 km sjezdovek. K dispozici snowpark a dětský skipark. Možnost nástupu z Jáchymova

Další zimní sporty a radovánky

Kromě lyžování lze v okolí Horní Blatné provozovat další zimní sporty a aktivity.

Sáňkování

Z Blatenského vrchu do Horní Blatné (skoro až k penzionu) vede strojově upravovaná sáňkařská dráha.

Chůze se sněžnicemi

Vypadá to jako dobrá zábava, ale je to i dobrý způsob jak si zlepšit fyzickou kondici. Půjčovny vybavení jsou na Božím daru a Klínovci.

Snowboarding

Snowparky pro snowboardisty vybavené U-rampami, skoky a různými překážkami najdete ve skiareálech Abertamy, Klínovec, Neklid a Eduard.

Snowkiting

Poměrně nový, trochu adrenalinový sport. Provozuje se na zasněžených pláních nebo mírných horských svazích, kde lyžaře nebo snowboardistu táhne speciální tažný drak.

Snowtubing

Adrenalinová zimní zábava -rychlá jízda na speciálních duších sněhovým korytem. V okolí Horní Blatné dostupná ve skiareálech Klínovec a Novako.

Mushing

Jízda na saních, vozíku či běžkách se psím spřežením. Skiareál Eduard.

Nezávazná poptávka
V době od 11.3.2023 do 6.4.2023 a od 11.4. 2023 do 27.4.2023 z technických důvodů uzavřeno
včetně dětí s nárokem na lůžko
Zde vyberte preferovaný typ pokoje. Pokud nevyberete žádný, nebo pokud vámi vybraný pokoj bude obsazen, nabídneme vám jiný, podle našeho názoru nejvhodnější pokoj.
Prosíme zkontrolujte si správnost emailové adresy - je to hlavní komunikační kanál
Pro případ nutnosti rychlého spojení, nebo vysvětlení nejasností