Co tady v zimě - zimní sporty

Na této stránce najdete:
jaké jsou v okolí Horní Blatné možnosti pro zimní sporty – jak pro sportovce, tak pro rekreační či začínající lyžaře. Množství dobře upravených běžkařských stop a moderní skiareály, které uspokojí jak náročné lyžaře – sportovce, tak i lyžaře, kteří sportují jen pro radost a pro zábavu. Kromě toho jsou zde i možnosti pro netradiční zimní sporty jako jsou snowkitting, snowtubing, chůze se sněžnicemi, nebo mushing.

Lyžování - běžky

   Horní Blatná leží na samém hřebeni Krušných hor je ideálním východiskem pro skituristiku – nečekají Vás žádná drastická převýšení, takže terén je vhodný i pro fyzicky méně zdatné jedince. V okolí města je několik bežkařských okruhů, které navazují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Náročnost těchto okruhů je tak rozmanitá, že si vybere každý. 

zimní sporty - běžky

Běžecké trasy v okolí Horní Blatné

V bezprostředním okolí Horní Blatné je řada okruhů, které navazují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Díky tomu, že Horní Blatná leží na hřebenu Krušných hor v nadmořské výšce 900 m, nečeká Vás již žádné drastické převýšení. To znamená že trasy jsou vhodné i pro fyzicky méně zdatné jedince.

Krušnohorská lyžařská magistrála

Krušnohorská lyžařská magistrála spojuje nejvyšší vrcholky Krušných hor. Je velmi dobře značena a na několika místech umožňuje přechod do Německa. Míjí také několik obcí, ve kterých se můžete občerstvit nebo se ukrýt před nepříznivým počasím. Nabízí 80 km upravovaných běžeckých tras.

Běžecké trasy v okolí Božího Daru

Síť strojově upravovaných lyžařských tras o celkové délce 55 km. Jeden z okruhů je speciálně upravován pro techniku bruslení.

Běžecké lyžařské tratě Karlovarského kraje

Webová aplikace, která aktuálně informuje o stavu údržby běžeckých tras  

Lyžování - sjezd a snowboarding

Přímo v Horní Blatné se nenachází žádná  sjezdovka.

V nejbližším dosažitelném okolí je však řada sjezdovek a skiareálů. Všechny mají k dispozici půjčovnu lyžařského vybavení a školičku pro začínající lyžaře.

zimní sporty - sjezdové lyžování

Lyžařské areály Pernink

3 km od Horní Blatné
nejbližší možnost sjezdového lyžování

Lyžařský areál Potůčky

6 km od Horní Blatné
menší areál s 550 m dlouhou sjezdovkou a  perfektním zázemím

Skiareál Plešivec

7 km od Horní Blatné
konkurence skiareálu Klínovec.
10 sjezdovek všech obtížností o délce více než 12 km, zázemí, jídelna, dětský park.

Skiareál Novako

15 km od Horní Blatné
v katastru Božího Daru. Je určený zejména pro rodiny s dětmi, seniory a začátečníky.

Skiareál Neklid

15 km od Horní Blatné
mezi Božím Darem a Klínovcem. 4km sjezdovek a snowpark se skoky a překážkami. Od roku 2018 je tento skiareál propojen se skiareálem Klínovec.

Skiareál Klínovec

18 km od Horní Blatné
 V rámci InterSkiregionu Klínovec – Fichtelberg je k dispozici 33 km sjezdovek. K dispozici snowpark a dětský skipark. Možnost nástupu z Jáchymova

Další zimní sporty a radovánky

Kromě lyžování lze v okolí Horní Blatné provozovat další zimní sporty a aktivity.

Sáňkování

Z Blatenského vrchu do Horní Blatné (skoro až k penzionu) vede strojově upravovaná sáňkařská dráha.

Chůze se sněžnicemi

Vypadá to jako dobrá zábava, ale je to i dobrý způsob jak si zlepšit fyzickou kondici. Půjčovny vybavení jsou na Božím daru a Klínovci.

Snowboarding

Snowparky pro snowboardisty vybavené U-rampami, skoky a různými překážkami najdete ve skiareálech Abertamy, Klínovec, Neklid a Eduard.

Snowkiting

Poměrně nový, trochu adrenalinový sport. Provozuje se na zasněžených pláních nebo mírných horských svazích, kde lyžaře nebo snowboardistu táhne speciální tažný drak.

Snowtubing

Adrenalinová zimní zábava -rychlá jízda na speciálních duších sněhovým korytem. V okolí Horní Blatné dostupná ve skiareálech Klínovec a Novako.

Mushing

Jízda na saních, vozíku či běžkách se psím spřežením. Skiareál Eduard.