Certifikace ubytovacích zařízení

„Naše organizace je zapojena do systému HSU již od roku 2009. Klasifikace je jedinou zárukou zákazníka, že hotel odpovídá rozsahem služeb a vybavením počtu hvězd, kterými se označuje. Zájem zákazníků o transparentnost služeb každoročně roste, ale málokdo ví, že oficiální klasifikaci nemají zdaleka všechny hotely, protože je u nás dobrovolná.“

Prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek

Oficiální certifikace ubytovacích zařízení

     Klasifikace Hotelstars Union je zavedený systém, který funguje napříč 20 zeměmi. Hotely jsou klasifikovány pomocí společných kritérií a postupů které garantují stejnou úroveň vybavenosti a služeb po celé Evropě. 

     Klasifikace Hotelstars Union vytváří transparentnost a jistotu. Cestovatelé si mohou být jistí, že hvězdičky zobrazené u ubytovacího zařízení jsou skutečně ty pravé. Jednotné hvězdy poskytují hostům orientaci a deklarují kvalitu. U zařízení s certifikátem Hotelstars si mohou být hosté jisti, že poskytuje minimálně stejné vybavení, služby a úroveň v ČR, tak i například v Německu, Rakousku a dalších zemí převážně z EU. 

     Certifikát Hotelstars se nyní nově zobrazuje hostům po celém světě i na portálu Tripadvisor jako deklarace kvality. V současné době se pracuje na propojení katalogu Hotestars s portálem Kudy z Nudy. Na webových stránkách Kudy z Nudy se budou zobrazovat certifikovaná zařízení jako možné ubytování v lokalitě, kterou si zájemce o zážitky prohlíží.  

      V současné době je certifikováno přes 1200 ubytovacích zařízení v ČR. Věříme, že toto číslo se rozroste o nové držitele „pravých hvězd“, protože s certifikátem deklarujícím kvalitu poskytovaných  služeb se zlepšuje marketing a propagace zařízení. Více se dozvíte na www.hotelstars.cz.

Co znamená přívlastek SUPERIOR

    Každý hotel a penzion, který požádá o certifikaci musí splnit řadu povinných kritérií. Z řady dobrovolných a bodově ohodnocených kriterií si vybere tolik aby splnil povinný počet bodů. Pokud dosažený počet bodů vysoko převýší povinný, může dostat ke zvoleným hvězdičkám přívlastek SUPERIOR.

     Hvězdičky i případný přívlastek SUPERIOR uděluje komise, která navštíví ubytovací zařízení a vše pečlivě zkontroluje.

Jak je na tom Krušnohorský penzion Javor

Krušnohorský penzion Javor získal certifikát k označení tři hvězdičky s přívlastkem SUPERIOR. To znamená, že úrovní a kvalitou poskytovaných služeb převyšuje klasifikaci tříhvězdičkového penzionu.

Certifikát

Kriteria

      Pro klasifikaci jsou určena kritéria povinná a volitelná. Ty jsou podle významu oceněna body. Hodnotí se dosažený počet bodů povinných kritérií a počet dosažených bodů celkem. Podle toho se určuje kategorie penzionu. Pokud počet dosažených bodů vysoko překračuje povinný počet, má penzion právo užívat přívlastku SUPERIOR.

     Pro tříhvězdičkový penzion je je počet bodů z povinných kritérií 75 a celkový počet bodů 130. Pro přívlastek SUPERIOR musí penzion získat celkově 160 bodů.

     Od roku 2021 jsou vydaná upravená kritéria. (pro 3* penzion je potřeba 77 bodů z povinných kritérií a celkově 130, pro přívlastek SUPERIOR 160 bodů) 

Podle těchto kritérií (splňujeme všech 77 povinných kriterií a celkově 196 bodů)  

viz https://www.hotelstars.cz/

Nezávazná poptávka
V době od 11.3.2023 do 6.4.2023 a od 11.4. 2023 do 27.4.2023 z technických důvodů uzavřeno
včetně dětí s nárokem na lůžko
Zde vyberte preferovaný typ pokoje. Pokud nevyberete žádný, nebo pokud vámi vybraný pokoj bude obsazen, nabídneme vám jiný, podle našeho názoru nejvhodnější pokoj.
Prosíme zkontrolujte si správnost emailové adresy - je to hlavní komunikační kanál
Pro případ nutnosti rychlého spojení, nebo vysvětlení nejasností